2009. július 2., csütörtök

Ceauşescu, az új remény

Habár sokan veszélyes elemnek tekintik, az ország többségének tetszik a Román Kommunista Párt új és lendületes elnökjelöltje, az alig harmincéves Nicolae Ceauşescu. A néhány évvel ezelőtt még szinte sehol sem ismert személyiség új programjával nem csak Romániát, de az egész Európai Uniót át szeretné rendezni, úgy véli, hatását mielőbb ki tudja terjeszteni nyugatra is. Míg a többi jelölt a gazdasági válságról és a kisebbségi törvényekről tart beszédeket, ő a kommunista eszméket népszerűsíti és – elemzők szerint – az 1300-as Dacia újjáélesztésén gondolkodik. Mint mondja, „kollektivizálás történik úgyis, ezt a folyamatot én fel szeretném gyorsítani”, falvakat egyébként nem látogat, ami sokak szerint gyanús. Gyenge kampánya, fekete-fehér plakátai ellenére népszerűsége olyan nagy, hogy minden előrejelzés a győzelméről beszél. A bulvárlapok alapján még nőtlen, de már udvarol egy bizonyos Elena nevű, Petreşti-en született lánynak, aki jelenleg négy egyetem hallgatója.

E.V.

2 megjegyzés:

  1. A szociális lakás hiánya, a munkanélküliség (főleg a nők és a vidéki lakosság), az alacsony pénzbeli juttatás a gyerekeknek (itt a 2-18 éves korosztályra gondolok, akik 42 lei-t kapnak havonta) és sok más apróság vezet leghamarabb oda, hogy szívesen lesznek azok is a Kommunista párt tagjai akik a "Ceausescu" időszakban mindent elleneztek. A munkáspárt létezik a nyugati országokban is.
    Végül is a kapitalista világ, ha nem lenne ennyire elfogúlva a pénz és a luxus világával, ha nem lenne akkora s szakadék és különbség a gazdagok és szegények között, akkor a nép nem lenne elégedetlen, tehát nem lenne annyira előnyős feltámasztani a Ceausescu eltemetett munkásságát.

    Gondolt-e valaki erre 20 évvel ezelőtt?

    A jővő eldönti mi lessz, az biztos a multimilliómosok nem akarnak és nem is mondanak le a gazdagságukról csak azért, hogy más is ehessen egy tányér ételt és cipőt tudjon venni.
    A gazdagok most is lustának nevezik a szegény embert, de nem teremtenek munkahelyeket mondván nincs hol és nincs miből.
    Igazuk van, ülhet otthon a szegény ember lustán, ha nincs ahova eljárnia dolgozni.
    Alultáplált gyerekek és felnöttek között pedig sok a beteg ma is. Jó ez nekünk?
    Volt-e alultápláltság a Ceausescu időben? Igen, az árvaházakban, ahol biztos a vezetők és személyzet is hozzájárult ehez.
    Mindenki maga tudja: én nem venném vissza a szocialista világot, de nem tudom elfogadni ezt a kapitalizmust sem ahol csak a pénz, a stressz, és a gyűlölködés fontos.
    Ki tudná igazán felsorolni a szocializnus és a kapitalizmus összes előnyeit és hátrányai ? A Botrányait ?
    Azt biztosan tudja mindenki , hogy (szociálista és kapitalista világban) a kettő közötti kiegyensúlyozott éden világ nem fog eljőnni senki számára, csak akkor ha harcol érte és életében lessz lehetősége megtapasztalni annak is az örömeit és nehézségeit.

    VálaszTörlés
  2. Mindegyik rendszer el van b_szva, mert emberek alkotják és emberek kell használják is. Innen kezdve lehetetlen a jó működés. Túl sok a rosszindulatú és a buta ember is ahhoz, hogy működjön egy rendszer. Köszönöm.

    VálaszTörlés